Masz pytania?

Skontaktuj się™ z nami!

centrala tel: 535 679 753

e-mail: hpd@hpd.com.pl

Obsługa i zasada działania

 

Sygnalizatory ALERT mogą być stosowane do sygnalizowania stanu alarmowego we wszystkich zbiornikach z cieczami przewodzącymi. Ustawienie poziomu alarmowego cieczy następuje w trakcie montażu sondy. Poziom ten może być ustawiony na dowolnej wysokości w zbiorniku i powinien uwzględniać rezerwę czasową ”X” dni na jego opróżnienie.

 

Obsługa panelu sygnalizatora


Zielona dioda "OK” informuje, że urządzenie jest w stanie czuwania i poziom cieczy w zbiorniku nie osiągnął stanu alarmowego.

Czerwona dioda - zapalenie jej oraz włączenie się sygnału dźwiękowego informuje, że poziom cieczy w zbiorniku osiągnął poziom stanu ALARMOWEGO, w przypadku modelu GMS III w tym momencie wysyłane są dodatkowo komunikaty SMS.

Niebieska dioda - informuje o wyciszeniu sygnału. Sygnał dźwiękowy podczas alarmu może zostać wyłączony przez użytkownika za pomocą przycisku. Wyłączenie dźwięku nie powoduje skasowania alarmu.

Przycisk C > RESET - przyciśnięcie przycisku „C” powoduje reset alarmu, a następnie przetestowanie stanu napełnienia zbiornika. W sytuacji gdy zbiornik jest pełen - nastąpi ponownie uruchomienie alarmu lub gdy zbiornik nie będzie zapełniony do stanu alarmowego - przejście w stan czuwania.

Pojawienie się Alarmu jest sygnałem, że należy zamówić wywóz nieczystości, w terminie nie dłuższym niż rezerwa czasowa jaka została zdefiniowana przy montażu sondy *
Należy pamiętać, że ilość dni rezerwy jest wartością przybliżoną wyliczoną na podstawie średniego dziennego zużycia wody.

Po opróżnieniu zbiornika (szamba) czerwona dioda nadal będzie sygnalizowała stan alarmowy.
W celu powrotu do stanu czuwania należy zresetować urządzenie przez przyciśnięcie przycisku „C” , zgaśnie czerwona i niebieska dioda sygnalizująca wyłączenie dźwięku, wyłączy się również sygnał dźwiękowy. Powrót do stanu czuwania będzie sygnalizowany świeceniem kontrolki zielonej.

Uwaga! ALARMU nie można wyłączyć jeżeli został osiągnięty stan alarmowy.

* sposób obliczenia rezerwy w zakładce MONTAŻ

Nasi Partnerzy
Dostawy realizuje

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl