Sygnalizatory ALERT mogą być stosowane do sygnalizowania stanu alarmowego we wszystkich zbiornikach z cieczami przewodzącymi. Ustawienie poziomu alarmowego cieczy następuje w trakcie montażu sondy. Poziom ten może być ustawiony na dowolnej wysokości w zbiorniku i powinien uwzględniać rezerwę czasową ”X” dni na jego opróżnienie.
Obsługa panelu sygnalizatora
Zielona dioda "OK” informuje, że urządzenie jest w stanie czuwania i poziom cieczy w zbiorniku nie osiągnął stanu alarmowego.
Czerwona dioda - zapalenie jej oraz włączenie się sygnału dźwiękowego informuje, że poziom cieczy w zbiorniku osiągnął poziom stanu ALARMOWEGO, w przypadku modelu GMS III w tym momencie wysyłane są dodatkowo komunikaty SMS.
Niebieska dioda - informuje o wyciszeniu sygnału. Sygnał dźwiękowy podczas alarmu może zostać wyłączony przez użytkownika za pomocą przycisku. Wyłączenie dźwięku nie powoduje skasowania alarmu.
Przycisk C > RESET - przyciśnięcie przycisku „C” powoduje reset alarmu, a następnie przetestowanie stanu napełnienia zbiornika. W sytuacji gdy zbiornik jest pełen - nastąpi ponownie uruchomienie alarmu lub gdy zbiornik nie będzie zapełniony do stanu alarmowego - przejście w stan czuwania.
Pojawienie się Alarmu jest sygnałem, że należy zamówić wywóz nieczystości, w terminie nie dłuższym niż rezerwa czasowa jaka została zdefiniowana przy montażu sondy *
Należy pamiętać, że ilość dni rezerwy jest wartością przybliżoną wyliczoną na podstawie średniego dziennego zużycia wody.
Po opróżnieniu zbiornika (szamba) czerwona dioda nadal będzie sygnalizowała stan alarmowy.
W celu powrotu do stanu czuwania należy zresetować urządzenie przez przyciśnięcie przycisku „C” , zgaśnie czerwona i niebieska dioda sygnalizująca wyłączenie dźwięku, wyłączy się również sygnał dźwiękowy. Powrót do stanu czuwania będzie sygnalizowany świeceniem kontrolki zielonej.
Uwaga! ALARMU nie można wyłączyć jeżeli został osiągnięty stan alarmowy.
* sposób obliczenia rezerwy w zakładce MONTAŻ