O Produktach

Co to jest i jak działa sygnalizator poziomu cieczy-szamba?

Koniec z zaglądaniem do zbiornika na szambo, Sygnalizator dopilnuje żeby zbiornik się nie przepełnił.

Praktycznie każdy obiekt zbudowany na terenie pozbawionym kanalizacji miejskiej musi posiadać bezodpływowy zbiornik betonowy lub z tworzywa sztucznego, przeznaczony do gromadzenia ścieków. Z wielu powodów wskazane jest aby wyposażyć zbiornik szamba w sygnalizator monitorujący poziom alarmowy.

Jeżeli zbiornik się zapełni do poziomu alarmowego Sygnalizator powiadomi sygnałem świetlnym i dźwiękowym, że zbiornik jest prawie pełny, a model GSM III dodatkowo może wysłać SMS-y do 8 różnych abonentów, np.: powiadomić firmę asenizacyjną, administratora obiektu itp; ale bez paniki !!!, dzięki rezerwie mamy jeszcze czas, aby spokojnie zamówić wywóz szamba, a w międzyczasie korzystać z wody nie wprowadzając dodatkowych ograniczeń.

Nie daj się zaskoczyć...

Wszyscy właściciele domów wyposażonych w zbiornik na szambo wiedzą, a jeżeli nie to wcześniej czy później się dowiedzą, jak nieprzyjemnie jest być zaskoczonym przez wylewające fekalia.
Jest to szczególnie uciążliwe w dni wolne od pracy, gdy firmy świadczące usługi - wywóz szamba (asenizacja) nie pracują lub pobierają dodatkową opłatę za usługi w dni wolne od pracy, a my spodziewamy się gości mając zamiar spędzić przyjemnie czas na terenie naszej posesji, rozkoszując się świeżym powietrzem i zadbanym otoczeniem.

Zalane przez przepełniony zbiornik podjazdy do garaży, chodniki, ogród, a czasami pomieszczenia, zanieczyszczone wody gruntowe, nieprzyjemny fetor unoszący się w otoczeniu naszego domu - nie będzie najlepszą wizytówką...

Wiedząc z wyprzedzeniem, że zbiornik jest pełny można uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji zamawiając w porę wywóz szamba (asenizacja).


Wywóz szamba w porę - asenizacja.

Aby uniknąć sytuacji j/w najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie szamba urządzeniem o nazwie:
Sygnalizator Szamba ALERT w wersji GM-S lub GSM III (z powiadomieniem SMS).
Sygnalizator ALERT znany również pod nazwą Czujnik Szamba może być instalowany w każdym zbiorniku.
Ciecz w zbiorniku po osiągnięciu poziomu ALARMOWEGO, który powinien uwzględniać 2-3 dniową rezerwę, powoduje uruchomienie sygnału akustycznego i świetlnego na panelu sygnalizacyjnym. Jest to sygnał, że powinniśmy zamówić wywóz szamba w terminie nie przekraczającym czasu pozostałego do zapełnienia 2-3 dniowej rezerwy.

Łatwy montaż sygnalizatora -  zbiornik betonowy lub z tworzywa.

Montaż w zbiorniku jest bardzo prosty i nie wymaga wchodzenia do jego wnętrza.

Sygnalizator szamba (czujnik szamba), a właściwie jego sonda może być łatwo montowana w zbiornikach szamba nowych jak i używanych, wykonanych z  dowolnego  materiału  (zbiorniki betonowe, z tworzywa, metalowe ), o dowolnym kształcie znajdujących się w dowolnej odległości od miejsca zainstalowania panelu sygnalizacyjnego.

Montaż sondy w zbiorniku na szambo wymaga jedynie:

  • wywiercenia otworu w bocznej ściance studzienki (poniżej metalowej pokrywy włazu)
  • wprowadzenia przez wywiercony otwór przewodu do jej wnętrza i podłączenia sondy
  • umieszczenia sondy na  odpowiedniej głębokości w zbiorniku.

Po wykonaniu tych czynności pozostaje jedynie: połączyć przewód sygnałowy przychodzący ze zbiornika do przewodu przy panelu i włożyć wtyczkę zasilacza do gniazdka.

Umieszczona w zbiorniku sonda dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i rozwiązań jest odporna na agresywne środowisko chemiczne i uszkodzenia mechaniczne, co czyni ją praktycznie bezawaryjną.

Zafunduj sobie odrobinę luksusu i zadbaj o swój komfort zainstaluj Sygnalizator Napełnienia Szamba w swoim zbiorniku.

Nie pozwól aby wylewające szambo zepsuło Ci dobry humor, zadbany ogród czy stosunki z sąsiadami, nie wspominając o karach administracyjnych przekraczających koszt urządzenia i montażu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl