Masz pytania?

Skontaktuj się™ z nami!

centrala tel: 535 679 753

e-mail: hpd@hpd.com.pl

Informacje ogólne

Co to jest i jak działa sygnalizator poziomu cieczy-szamba?

Koniec z zaglądaniem do zbiornika na szambo, Sygnalizator dopilnuje żeby zbiornik się nie przepełnił.

Praktycznie każdy obiekt zbudowany na terenie pozbawionym kanalizacji miejskiej musi posiadać bezodpływowy zbiornik betonowy lub z tworzywa sztucznego, przeznaczony do gromadzenia ścieków. Z wielu powodów wskazane jest aby wyposażyć zbiornik szamba w sygnalizator monitorujący poziom alarmowy.

Jeżeli zbiornik się zapełni do poziomu alarmowego Sygnalizator powiadomi sygnałem świetlnym i dźwiękowym, że zbiornik jest prawie pełny, a model GSM III dodatkowo może wysłać SMS-y do 8 różnych abonentów, np.: powiadomić firmę asenizacyjną, administratora obiektu itp; ale bez paniki !!!, dzięki rezerwie mamy jeszcze czas, aby spokojnie zamówić wywóz szamba, a w międzyczasie korzystać z wody nie wprowadzając dodatkowych ograniczeń.

Nie daj się zaskoczyć...

Wszyscy właściciele domów wyposażonych w zbiornik na szambo wiedzą, a jeżeli nie to wcześniej czy później się dowiedzą, jak nieprzyjemnie jest być zaskoczonym przez wylewające fekalia.
Jest to szczególnie uciążliwe w dni wolne od pracy, gdy firmy świadczące usługi - wywóz szamba (asenizacja) nie pracują lub pobierają dodatkową opłatę za usługi w dni wolne od pracy, a my spodziewamy się gości mając zamiar spędzić przyjemnie czas na terenie naszej posesji, rozkoszując się świeżym powietrzem i zadbanym otoczeniem.

Zalane przez przepełniony zbiornik podjazdy do garaży, chodniki, ogród, a czasami pomieszczenia, zanieczyszczone wody gruntowe, nieprzyjemny fetor unoszący się w otoczeniu naszego domu - nie będzie najlepszą wizytówką...

Wiedząc z wyprzedzeniem, że zbiornik jest pełny można uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji zamawiając w porę wywóz szamba (asenizacja).

Łatwy montaż sygnalizatora w każdym zbiorniku ..

Sygnalizator szamba (czujnik szamba), a właściwie jego sonda może być łatwo montowana w zbiornikach szamba nowych jak i używanych, wykonanych z dowolnego materiału (zbiorniki betonowe, z tworzywa, metalowe ), o dowolnym kształcie znajdujących się w dowolnej odległości od miejsca zainstalowania panelu sygnalizacyjnego.

Montaż sondy w zbiorniku na szambo wymaga jedynie:

  • wywiercenia otworu w bocznej ściance studzienki (poniżej metalowej pokrywy włazu)
  • wprowadzenia przez wywiercony otwór przewodu do jej wnętrza i podłączenia sondy

Odpowiednią długość przewodu z budynku należy kupić samodzielnie.

Polecamy przewód do warunków ziemnych o przekroju 2x1mm2

  • umieszczenia sondy na odpowiedniej głębokości w zbiorniku.

Po wykonaniu tych czynności pozostaje jedynie: połączyć przewód sygnałowy przychodzący ze zbiornika do przewodu przy panelu i włożyć wtyczkę zasilacza do gniazdka.

Umieszczona w zbiorniku sonda dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i rozwiązań jest odporna na agresywne środowisko chemiczne i uszkodzenia mechaniczne, co czyni ją praktycznie bezawaryjną.

Zafunduj sobie odrobinę luksusu i zadbaj o swój komfort zainstaluj Sygnalizator Napełnienia Szamba w swoim zbiorniku.

Nie pozwól aby wylewające szambo zepsuło Ci dobry humor, zadbany ogród czy stosunki z sąsiadami, nie wspominając o karach administracyjnych przekraczających koszt urządzenia i montażu.

Nasi Partnerzy
Dostawy realizuje

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl